Okolí Kempu Na Pískárně

www.lipno.info

Lipno nad Vltavou je jihočeská obec, ležící poblíž hráze na levém břehu údolní nádrže Lipno na řece Vltavě. Nachází se v Lučské hornatině. V roce 2005 měla 537 obyvatel. Katastr obce se rozkládá výhradně na levém břehu nádrže a řeky Vltavy.

www.mestovyssibrod.cz

Vyšší Brod je malé město v jižních Čechách. Leží na řece Vltavě na nejvýchodnější výspě Šumavy. Je nejjižnější obcí ČR; nejjižněji položený bod se nachází na katastru místní části Studánky, 48°33′9″ s. š., 14°19′59″ v. d.

www.klastervyssibrod.cz

Vyšebrodský klášter je klášter nacházející se ve Vyšším Brodě, sídlo cisterciáckého opatství Naší Paní ve Vyšším Brodě. Jedná se o jediný fungující mužský cisterciácký klášter v Česku a jednu z nejvýznamnějších kulturních památek jižních Čech.

www.hrad-rozmberk.eu

Rožmberk je hrad v Rožmberku nad Vltavou v okrese Český Krumlov, v Jihočeském kraji, vzdušnou čarou pouhých 6 km od hranic s Rakouskem. Jedná se o nejstarší sídlo Rožmberků.

www.ckrumlov.info

Český Krumlov je okresní město v Jihočeském kraji, 22 km jihozápadně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické a kulturní centrum jižních Čech.

 

www.klaster-zlatakoruna.eu

Klášter Zlatá Koruna se nachází asi 8 km od Českého Krumlova v katastru obce Zlatá Koruna. Budovy kláštera jsou z velké části středověké, částečně barokně upravené.

Translate »